Aktualności

08.08.2019

Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego o Leonie Dziemaszkiewiczu

Ekipa filmowa pracująca nad pełnometrażowym dokumentem o jednym z czołowych europejskich performerów realizowała już zdjęcia w Berlinie oraz w Bydgoszczy, a w planie ma również Paryż i Trójmiasto.

Leon Dziemaszkiewicz to bezkompromisowy artysta wywodzący się z Teatru Ekspresji Wojciecha Misiuro. W 1995 roku założył Teatr Patrz Mi Na Usta, a rok później wyjechał do Berlina, gdzie pracował z grupą Moving M3. Jest tancerzem, choreografem, performerem, aktorem (grał np. w „Układzie Zamkniętym” Bugajskiego i w wielu teledyskach). 

Aktywna wielowymiarowa sztuka

Jego aktywna i wielowymiarowa sztuka charakteryzująca się nietuzinkowymi kreacjami, kostiumami, gestami, budzi zainteresowanie we wszystkich rejonach świata. Mieszka w Berlinie i w Paryżu, często wraca do Trójmiasta, w którym rozpoczynał artystyczną drogę.

Reżyserem pierwszego filmu dokumentalnego portretującego Leona Dziemaszkiewicza jest Wojciech Gostomczyk, prezes Studia Metrage, a autorem zdjęć – uznany operator i dokumentalista Marcin Sauter. Premiera zapowiedziana jest w roku 2020. 

Producentem filmu jest Studio Metrage. Projekt wspierają miasta Sopot i Bydgoszcz.

Powrót

23.10.2019 Przygotowania do najnowszego filmu Smarzowskiego

Wizyta Wojtka Smarzowskiego w Bydgoszczy i okolicy

13.09.2019 Oświadczenie w sprawie dofinansowania przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej filmu „Wesele 2” Wojciecha Smarzowskiego

W nawiązaniu do artykułu „Wesele 2. Wniosek Smarzowskiego o dotację od PISF musi zostać ponownie rozpatrzony” opublikowanego na łamach portalu Gazeta.pl.

21.08.2019 Studio Metrage producentem nowego filmu Wojtka Smarzowskiego

Trwają intensywne prace nad filmem „Wesele 2”, nowym obrazem reżysera Wojtka Smarzowskiego. Producentem filmu jest Studio Metrage, budżet wyniesie ponad 25 mln zł.