Aktualności

08.08.2019

Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego o Leonie Dziemaszkiewiczu

Ekipa filmowa pracująca nad pełnometrażowym dokumentem o jednym z czołowych europejskich performerów realizowała już zdjęcia w Berlinie oraz w Bydgoszczy, a w planie ma również Paryż i Trójmiasto.

Leon Dziemaszkiewicz to bezkompromisowy artysta wywodzący się z Teatru Ekspresji Wojciecha Misiuro. W 1995 roku założył Teatr Patrz Mi Na Usta, a rok później wyjechał do Berlina, gdzie pracował z grupą Moving M3. Jest tancerzem, choreografem, performerem, aktorem (grał np. w „Układzie Zamkniętym” Bugajskiego i w wielu teledyskach). 

Aktywna wielowymiarowa sztuka

Jego aktywna i wielowymiarowa sztuka charakteryzująca się nietuzinkowymi kreacjami, kostiumami, gestami, budzi zainteresowanie we wszystkich rejonach świata. Mieszka w Berlinie i w Paryżu, często wraca do Trójmiasta, w którym rozpoczynał artystyczną drogę.

Reżyserem pierwszego filmu dokumentalnego portretującego Leona Dziemaszkiewicza jest Wojciech Gostomczyk, prezes Studia Metrage, a autorem zdjęć – uznany operator i dokumentalista Marcin Sauter. Premiera zapowiedziana jest w roku 2020. 

Producentem filmu jest Studio Metrage. Projekt wspierają miasta Sopot i Bydgoszcz.

Powrót

09.06.2020 Zagraj w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

Zapraszamy na casting!

03.01.2020 Kolejna filmowa prapremiera w Bydgoszczy!

„Jak zostałem gangsterem” obejrzało prawie 500 widzów.

03.01.2020 Zachęty od PISF do najnowszej produkcji Studia Metrage

Dobra wiadomość dla miłośników talentu Wojciecha Smarzowskiego.